Dołącz do nasGodziny pracy :Pn - Pt 8.00 - 16.00 Infolinia : (+48) 531 778-778
zobacz nasz fanpage

Ciekawe realizacje z tworzyw sztucznych

Title:

Opis produktu

Ciekawe realizacje z tworzyw sztucznych

Ciekawym zastosowaniem tworzyw sztucznych przy tworzeniu konstrukcji dachowych, jest Stadion Śląski w Chorzowie. Jest przykryty największym w Polsce dachem z poliwęglanu komorowego. Pod koniec 2015 roku zakończono prace nad zadaszeniem obiektu.

Ciekawe realizacje obiektów z ostatnich kilku lat

Płyty z poliwęglanu znajdujące się w ofercie firmy MT PLASTICS posiadają właściwości umożliwiające różnorodność zastosowania.

PGE Arena Gdańsk

Stadion wybudowany został z myślą o odbywającym się w Polsce Euro 2012. Jego fasada pokryta jest liczbą 18000 płyt z poliwęglanu. Łączna powierzchnia zajmowana przez poliwęglanowe moduły zajmuje 4,5 ha. Do wykonania tej imitującej wygląd bursztynu konstrukcji wykorzystano płyty w 6 odcieniach jasnego brązu.

Zadaszenia z tworzyw sztucznych

Dworzec PKP w Szczecinie 

Trwający od 2014 roku remont Dworca Głównego w Szczecinie zakłada wykorzystanie płyt z poliwęglanu litego w wiatach na dwóch peronach. Na oczyszczonych i pomalowanych konstrukcjach nośnych, tradycyjne tafle szklanych szyb zostaną zastąpione poliwęglanem w kolorze przydymionego brązu. Na szczycie wyremontowanego muru oporowego zamontowano przezroczystą plexi, pozwalającą cieszyć się widokiem panoramy miasta. Nowo wybudowana kładka uzyskała już ciekawe pokrycie dachowe z poliwęglanu.

Zadaszenia z tworzyw sztucznych

Stadion Śląski w Chorzowie 

Ciekawym zastosowaniem tworzyw sztucznych przy tworzeniu konstrukcji dachowych, jest Stadion Śląski w Chorzowie. Jest przykryty największym w Polsce dachem z poliwęglanu komorowego. Pod koniec 2015 roku zakończono prace nad zadaszeniem obiektu. Cała konstrukcja oparta jest na systemie 40 lin promieniowych górnych oraz 40 lin promieniowych dolnych, 320 lin łączących górne i dolne liny, 8 lin tworzących wewnętrzny pierścień rozciągany oraz 40 stalowych łączników. Łączna długość lin składających się na konstrukcję pod zadaszenie Stadionu to 11 km. Na strukturę linową zadaszenia stadionu nałożono pokrycie z poliwęglanu o łącznej powierzchni zajmującej 43 tysiące metrów kwadratowych. Zadaszenie z poliwęglanu rozciąga się na całej długości trybun.

Zadaszenia z tworzyw sztucznych